Do czego służą worki antystatyczne?
Opakowania różnego rodzaju ułatwiają przechowywanie oraz organizację drobnych oraz sypkich produktów. Duży wybór pozwala dobrać opakowanie, które w jak najlepszy sposób ochroni i zabezpieczy przed czynnikami zewnętrznymi pakowany przedmiot. Szczególnym rodzajem opakowań są foliowe worki antystatyczne. Czym są oraz w jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej?
Czym są worki antystatyczne?
Opakowania foliowe znajdziemy na każdym kroku. Używane są do zabezpieczania zarówno żywności, jak i przedmiotów o małych i dużych rozmiarach. Worki antystatyczne wyróżniają się od zwykłych tym, że rozpraszają ładunek elektrostatyczny. Jest to rozwiązanie, które pozwala ochronić zapakowany przedmiot przed wyładowaniami elektrostatycznymi, chociażby podczas transportu. Ponadto worki antystatyczne są bardzo wytrzymałe, dlatego sprawdzają się również do zabezpieczenia nawet bardzo delikatnych produktów. Szeroką gamę opakowań antystatycznych oferuje między innymi producent Fol-Plast.
Jakie są rodzaje worków antystatycznych?
Opakowania antystatyczne mogą przyjmować różną formę. Przykładowo może to być folia bąbelkowa, pianki oraz rękawy. Jednak najbardziej popularne są woreczki antystatyczne. Wyróżnia się ich kilka rodzajów. Są to:
worki przewodzące,
worki rozpraszające,
worki ekranujące.
Dzięki możliwości wykonania antystatycznych opakowań foliowych w różnych rozmiarach oraz kształtach są one praktycznym i skutecznym rozwiązaniem pozwalającym na ochronę różnych przedmiotów. Ponadto jakość ich wykonania jest znacznie wyższa w porównaniu do zwykłych opakowań i worków foliowych.
Gdzie wykorzystuje się worki antystatyczne?
Zastosowań worków antystatycznych jest wiele. Jednak najczęściej wykorzystywane są do zabezpieczania elektroniki. W tego rodzaju worki pakuje się elektronikę nawet najbardziej delikatną, jak podzespoły komputerowe, czy układy scalone. Przy pomocy worków antystatycznych towar zabezpieczany jest jak tylko opuści linię produkcyjną. Gwarantuje to bezpieczny transport, ale i magazynowanie. Dzięki właściwościom antystatycznym worków ESD elektronika chroniona jest przed ładunkiem elektrycznym, który mógłby uszkodzić produkt. Z tego powodu, opakowania antystatyczne wykorzystuje się również w biurach, serwerowniach oraz na halach produkcyjnych. Dobrej jakości worki antystatyczne powinny spełniać normy obowiązujące w Unii Europejskiej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana