Zastosowanie przekładek tekturowych w branży opakowaniowej
Wszystkie towary, jakie produkowane są w fabrykach, ostatecznie wysyła się do różnych miejsc docelowych, takich jak np. magazyny czy sklepy. Aby móc bezpiecznie przetransportować np. szklane słoiki z kremami czy butelki z mlekiem, należy je odpowiednio spakować i zabezpieczyć np. specjalnymi przekładkami tekturowymi.
Co to jest przekładka tekturowa?
Przekładki to elementy wykonywane z różnego rodzaju tektury. Mogą być one różnej grubości, np. 3 lub 5-warstwowe, w zależności od naszych potrzeb. Materiał, z którego robi się przekładki, jest ekologiczny, biodegradowalny, plastyczny i wytrzymały. Jego używanie w żaden sposób nie szkodzi środowisku. Przekładki tekturowe wykonuje się na indywidualne zamówienie lub ze specjalnych szablonów, tzw. wykrojników. Można znaleźć je np. w szerokiej ofercie renomowanej firmy K&T Pak zajmującej się produkcją opakowań kartonowych.
Do czego wykorzystuje się przekładki tekturowe?
Przekładki tekturowe są lekkie, giętkie i można idealnie dopasować je do przewożonych przedmiotów. Przydają się, gdy potrzebujemy dopełnić np. tekturowe opakowania fasonowe czy kartony klapowe. Idealnie nadają się do pakowania manualnego oraz automatycznego. Stosuje się je m.in. w firmach produkujących napoje, produkty chemiczne czy kosmetyki.
Przekładki tekturowe wykorzystuje się jako:
warstwa do przekładania towarów,
warstwa rozgraniczająca na euro-paletach,
zabezpieczenie i wzmocnienie ścian lub dna opakowań kartonowych,
element, który stabilizuje całą paletę,
zabezpieczenie towaru przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi,
wypełnienie pustej przestrzeni w opakowaniu,
element pomagający ustawić produkt w opakowaniu pod odpowiednim kątem,
element oddzielający od siebie różne produkty znajdujące się w jednym kartonie,
zabezpieczenie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak np. niska temperatura,
pomoc w segregacji towarów i utrzymaniu porządku.
Dzięki wysokiej wytrzymałości i odporności na zniszczenia przekładek tekturowych z powodzeniem można używać ich wielokrotnie. Kiedy zostaną już mocno wyeksploatowane, można wykorzystać je jako surowiec wtórny do produkcji kolejnych opakowań lub jako element zabezpieczający np. ścianę czy podłogi podczas remontu. Mogą one zastępować np. Sklejkę czy drewno.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana